Canon Speedlite 470EX-AI – lampa dla leniwych?

Nowy wynalazek Canona sam kręci głowicą tak aby dobić światło w sposób pozwalający dobre oświetlenie fotografowanej osoby czy przedmiotu. Jak widać na filmiku głowa po prostu się kręci a automatyka dobiera fotografującemu takie mniejsze odbicia i siłę błysku, aby nie musiał myśleć. Lampa Canona pomyśli za niego.

Wygląda to nieco absurdalnie, zapewne żre prąd, który przydałby się na większą ilość błysków i zapewne będzie miało ogromne wzięcie. Osobiście nie wierzę, żeby automat wymyślił lepiej od fotografującego, o co odbić światło. Za to boję się przypadkowości działań i efektów działań tego wynalazku, który przecież nie wie, czy chcemy doświetlić lewą czy prawą stronę sceny i który, np. ze skosów poddasza da nam lepsze odbicie. Raczej nie sprawdzi również czy ścianę pomalowano na żółto a sufit na biało, czy odwrotnie.

Lampę już można w Polsce zamawiać za 2249 zł, czyli Canon postanowił nadal wspierać chińskich producentów podróbek. Oni zaś mają nowe wyzwanie w postaci zerżnięcia pomysłu na lampę dla ludzi, którzy wolą aby lampa myślała za nich.

AI w nazwie lampy ma oznaczać sztuczną inteligencję. Czym to się skończy? Finał przewidział Steven Spielberg w filmie AI. Polecam : )

46792308_973253069552219_241437691009302528_n
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Gmail

Może Ci się również spodoba

Share This